Реалити програми като „Гласът на България”, „ X-фактор”, „България търси талант” и други, потвърдиха традиционната максима, че България е пълна с таланти. Тези таланти не се появят просто така, те не се събуждат сутрин с магически възможности да пеят красиво. Всеки един от тях е учил дълго и репетирал упорито. Едно от местата в Пловдив, където младите надежди на града ни развиват своя талант и се превръщат в музикални професионалисти е естрадно студио „Прима” .
Студиото започва своя път през далечната 1993-та година, когато основателката му Теодора Чернева е в отпуск по майчинство. Един ден вършейки домакинските си задължения, чува прекрасно изпълнение на детска група по телевизия „ Rai Uno” и решава, че иска да създаде такава и у нас. Така се появява вокална група „Мики Маус” към Общински детски комплекс в Пловдив.
Няколко години вокалната група съществува с това име, когато един ден на Теодора Чернева ѝ се обаждат от „Disney”, търсейки авторски права върху името „Мики Маус „. Вокалната група е основно с общинско финансиране, поради което е невъзможно да платят за името и се налага да я преименуват. Избират името „Прима” от музикалния термин, използван когато няма разлика в степените на един и същи тон.
За 25 години в „Прима” са се обучавали повече от хиляда и петстотин ученици, над двеста от тях са завършили музикални училища, а над триста се занимават професионално с музика. Възпитаници на студиото са участвали в общо 64-ри конкурса от 34-ри държави, сред които Полша, Италия, Германия, САЩ и други. Сред възпитаниците на студиото са Весела Бонева, Рут Колева, Антония Маркова, Стефани Илиева, Ани Шаркова, Евелин Демирев и много други.
Сърцето на вокалното студио е Г-жа Чернева, носител на „ Почетна значка” на град Пловдив, национална награда „Анна Главчева”, Награда на Съюза на Музикалните и Танцови дейци за 2016-та, 2017-та и2018та.За себе си казава: „ Винаги съм искала да стана учител! Това не е никак случайно, защото пъпът ми като бебе бил хвърлен именно в училище. Въпреки трудностите на учителската професия,дори за миг не съм се замисляла да се откажа .Много обичам да съм учител”
А трудностите през годините не са малко. Студиото започва работа в една стая, а децата репетират с дезодоранти, пари за микрофони и техника –няма. Положението сега не е по-розово. В момента 12 деца се обучават с един микрофон и няколко диска. Когато я попитат как нейните възпитаници успяват да печелят толкова награди без ресурси тя отговаря : “Сиромах човек-жив дявол”.
И така без особени финансови възможности, но с много любов и отдаденотост Г-жа Чернева изгражда не само поколения музикални творци, но и поколения човеци, предаващи дадената им любов напред.