Пловдив обединява етносите и тяхната култура

Проектът Мулти култи китчън представлява поредица от събития, неформални общи срещи, инициативи с включване и активно участие на чуждестранната общност

0
22

Проектът Мулти култи китчън стъпва в Пловдив през юни като част от програмата на „Пловдив – Европейска столица на културата“. На 16 юни от 11:00 часа в пространството на „Отсреща“, ул. „Бетовен“12 ще се проведе детска работилница „Heal the World”, която ще запознае участниците с украинското изкуство витинанка. Събитието е подходящо за деца над 10 години. Входът е свободен, с предварителна регистрация на адрес: https://goo.gl/zT4WpM.

Демонстрациите ще се водят от талантливата украинка Анна Демянчук, която живее в Пловдив и работи като интериорен дизайнер. Основна техника в работата на художничката е витинанка. Името идва от украински и буквално значи изрязване от хартия. В миналото от прегънатата няколко пъти тънка хартия се изрязвали различни форми като цветя, животни и приказни герои. Използвали се за украса на рафтове, тавани, стени, прозорци. Съвременните изделия изрязани от хартия вече са художествено интерпретирани в изложби, декори, допълват интериора на обществени сгради, част са от полиграфическата продукция.

Детските културно-образователни работилници „Heal the World” са част от съпътстващите събития към проект Мулти култи китчън имащи за цел да запознаят най-малките с традициите и културата на различни народи.

На 22 юни от 19.30 до 22.00 часа в ресторант „Индия“, ще се проведе и събитие, посветено на индийската кухня и култура. Ресторантът е и първият отбелязан на карта, която ще показва места за кулинария и култура на различни етноси от Пловдив и региона.

През 2018 г. ще се осъществят още две събитията от инициативата Мулти Култи китчън – в Пазарджик през октомври, посветен на италианската кухня и култура, и през ноември в Пловдив.

Проектът Мулти Култи китчън представлява поредица от събития, неформални общи срещи, инициативи с включване и активно участие на чуждестранната общност. Събитията ще се реализират в Пловдив и  Пазарджик през 2018 и 2019 г.

Маршрут

Отправен адрес: Използване на текущото местоположение

Харесва ли Ви статията?

Кликнете върху звезда, за да я оцените!

Среден рейтинг 0 / 5. Брой гласове: 0

Засега няма гласове! Бъдете първият, който оцени тази публикация.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Моля, въведете своя коментар!
Моля, въведете вашето име тук

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.